Бурение скважин

Cвердловина ціна

Наша свердловина і ціна на неї буде Вас тільки тішити. На сьогоднішній день у Києві і Київській області (крім тих районів де бурять по граніту) ціна на свердловину в одну колону діаметром 125 може пропонуватися від 350 гривень за один метр до 450. Для того, щоб розібратися скільки в кінцевому підсумку доведеться заплатити, необхідно розібратися, що входить в цю суму. Готова свердловина за умови, що немає жодних особливих складнощів на об’єкті складається з таких етапів.

Етапи.

Необхідно викопати яму для глинистого розчину. Якщо на об’єкті немає електроенергії і буріння здійснюється за допомогою малогабаритної бурової установки, використовувати генератор (іноді цілодобово). Також для того, щоб пробурити свердловину наприклад глибиною 40 метрів, може знадобитися близько 10 кубів води. Якщо на об’єкті та поблизу нього немає джерел водопостачання, тоді її доведеться привозити. При бурінні МГБУ це майже завжди за рахунок замовника. У буровиків завжди є з собою пластикова ємність (єврокуб) і вони привозять воду з найближчого джерела. Іноді 10, а то і 15 ходок (тому свердловина і ціна на неї зростає). А якщо далеко, то доводиться викликати водовозку, а то і 2 водовозки. В середньому викликати одну водовозку коштує 3000 гривень.

Нюанси.

Що робити коли свердловина буриться в тих місцях де в геологічному розрізі переважно присутні піски. А це весь лівий берег Києва і частково правобережжі, використовується бентонітова глина, мергель, (іноді цемент). А ціна мішка бентоніту близько 500 гривень, там де суцільні піски таких мішків може знадобиться до 10. Це залежить від глибини, ступеня поглинання та інших обставин.

Конструкція.

Свердловина і її конструкція передбачає наявність фільтрів, які встановлюються в водоносному горизонті і обсипається гравійної обсипанням. Фільтра можуть бути різної довжини (як правило від 3 до 6 метрів). Вони можуть бути виготовленими як з поліпропілену так і з використанням нержавіючої дроту (також різна ціна).

Ціна зростає.

Ціна свердловини зростає також в тих випадках, коли на об’єкті немає можливості злити промивку (водичка з глиною). У цьому випадку доводиться викликати асенізаторську машину, яка і відвезе всю промивку з об’єкта. Виклик такої машини може коштувати від 1500 до 3000 гривень. Свердловина може буриться в таких геологічних розрізах, де може знадобитися більш товстостінна, посилена труба. Наприклад в Київській області на Бучацького горизонт в районі села Нові Петрівці, верхня частина Вишгорода і ін).

Свердловина і ціна на неї також багато в чому залежить від умов при яких відбувається буріння свердловин і конструкції. А також якості та кількості використовуваних матеріалів та інших факторів. Більш детально описано в наших статтях буріння свердловин ціна і ціна на буріння свердловин

Так ось коли нам кажуть, що свердловина обійдеться наприклад в 350 гривень метр, необхідно ретельно розібратися, що ж входить в ці 350 грн. Не забудьте уточнити основні моменти.

Основні моменти.

Викопка Зумфа

Електроенергія (генератор)

Вода для буріння

Бентонітова глина

Фільтра (які і скільки метрів)

Промивання (слив, вивезення)

Не рекомендуємо тих буровиків у кого мінімальна ціна, свердловина повинна бути зроблена якісно служити довго і радувати Вас і Ваших близьких.

Якщо Вас цікавить свердловина і ціна під ключ перейдіть в розділ облаштування свердловин.

Також можете переглянути наше відео