Бурение скважин

Ремонт свердловин

Всім привіт, мене звати Андрій і мені 53 роки. Хочу розповісти вам про те, як я мало не втратив свою свердловину. Раджу вам прочитати цю статтю, щоб ремонт свердловини в вашому випадку не опинився запізнілою мірою.

Рівно 4 роки тому я вирішив замовити буріння свердловини біля свого будинку в приватному секторі Києва. Вона для мене була необхідна, оскільки я звик до всього натурального і якісному (сам з села, але моє село могло послужити прикладом кожному місту). Звик також до чистоти і порядку. Тому, вода з крана – не зовсім те що мені треба, а купівельна вода досить дорого обходиться. Я порахував, що якщо я встановлю свердловину, то за підсумком двох років вийду в плюс, не купуючи воду в магазині. Так і вийшло – витрати окупилися і моє персональне джерело справно працює. Але міг уже перетворитися в болото, якби я вчасно не помітив досить сумну картину, яку побачити я ніяк не очікував.

Коли бурильники робили свердловину вони говорили, що простоїть вона вічність. Я не сумнівався в їх словах, так як сам бачив – земля у мене хороша. Але сталося те, чого я не міг передбачити або передбачити: обсадна колона почала тріскатися і обвалюватися. Я запитав у фахівців і вони мені відповіли, що таке буває через природних особливостей. Навіть твердий грунт може різко стати м’яким, що може заподіяти погані наслідки для джерела. Я вирішив нікого не викликати і самостійно зміцнити колону, але у мене нічого не вийшло. У підсумку, я викликав майстрів які роблять ремонт свердловин і вони розгорнули цілу роботу з частковим розбором свердловини. Вони дуже міцно заклали тріщини і дірки. Також, вони мені розповіли про наслідки які могли статися – свердловина могла закупоритися, тобто, перетворилася б в болото. Відновити таку свердловину практично нереально і якби я помітив поломку пізніше – могло б бути вже пізно і мені довелося б знову збирати і налагоджувати останні гроші на свердловину!

Помітив я дефект чисто випадково: у мене є кішка і на добу вона кудись пропала. Звичайно ж, я не виключав ніяких варіантів і з ліхтариком почав оглядати свердловину. Кішку я там не знайшов, а ось проблему так.

Добре, що все обійшлося і моє джерело зберігся. Ремонт свердловин повинен бути своєчасної і тепер я буду дивитися за джерелом регулярніше, чого і вам раджу – краще витратити трохи грошей і усунути проблему відразу, ніж чекати обвалу свердловини і шукати гроші на нову.

photo_2020-10-23_15-24-00