Бурение скважин

Буріння свердловин Київ

Київ велике місто і буріння свердловин в більшості випадків відбувається за допомогою малогабаритних бурових установок. Це пов’язано з тим, що Київ щільно забудований і під’їзд великих бурових машин найчастіше обмежений. Буріння свердловин в центрі Києва вимагає уважного вивчення місцевості, так як саме в центрі зосереджена велика кількість всіляких комунікацій. Це і метро, каналізаційні колектори, кабелю, газ та інші.

Стан справ.

Бурові компанії неохоче беруться бурити свердловину в центрі. Визначити точно де і на якій глибині проходять ті, чи інші комунікації часто не представляється можливим. Так хто ж все-таки замовляє буріння свердловин, адже це Київ. В першу чергу це жителі приватного сектора, які з тих, чи інших причин вирішили відмовитися від центрального водопостачання. Київ також багатий безліччю дачних кооперативів. Лівий берег це дачі в районі Воскресенки, на Русанівці і величезний дачний масив в районі Осокорків.

Хто замовники?

На правому березі розташований велике дачне містечко в районі Берковецького кладовища по вулицях Стеценко, Гречко і Окружній. Крім дачників і жителів приватного сектора частими замовниками на буріння свердловин є представники бізнесу. Мийки, заправки, забудовники, ларьки, а також численні орендарі на промислових територіях, автосервіси, складські та офісні приміщення.

Де Бурим?

Буріння свердловин і Київ – це як одне ціле, адже наше місто росте. Окремо можна відзначити буріння свердловин в гаражних кооперативах якими в безлічі своєму розпорядженні Київ. І це не дивно адже гаражне рух в місті з кожним роком тільки збільшується. Останнім часом різко збільшився попит на буріння свердловин в районі новобудов. Там де інвестори так і не дочекалися підключення своїх будинків до системи водопостачання. Люди вклали гроші, ось і бурят прямо у дворі і подають кожен собі в квартиру.

Які складнощі?

Ось наприклад недавно бурили свердловину в районі Голосіївського проспекту. Уявіть собі офісний центр, все під асфальтом, територія не дуже велика, виставили установку, почали бурити. Пробурили метра чотири і все далі не пускає і при цьому постійно йде вода в загальному повне поглинання. Ну думаємо в Києві таке буває часто, не страшно, змістилися на пару метрів в сторону. Бурим заново, така ж історія, пробуємо ще і ще все те-ж саме.

Як вирішувати?

Загалом по ходу з’ясували, що раніше на цьому місці був яр. Перед тим як будувати офіси будівельники його засипали. В результаті під нами дванадцять метрів підсипання у вигляді будівельного сміття. Ось тобі Київ і буріння свердловин в ньому. Викликали екскаватор який викопав яму глибиною чотири метри, встановили кондуктор 250мм для того, щоб бурити в ньому. Але вода як і раніше продовжувала йти.

Вирішення питання.

Довелося витратити величезну кількість бентоніту, глини, мергелю та цементу, для того, щоб зміцнити внутрішні стінки. Найголовніше, що в середину вже існуючого кондуктора довелося встановити ще один діаметром 200 мм. поглибивши тим самим всю конструкцію до 10 м. Потім знову бентоніт, глина, цемент, чекаємо добу поки схопиться і вже на сьомий день починаємо знову буріння. Про всяк випадок, щоб не ризикувати ставимо дев’ять метрів поліпропіленового фільтра в Полтавський водоносний горизонт.

Чудовий результат.

Обсипати, промиваємо і диво на восьмий день здаємо свердловину. Якби це був не Київ, а за містом, у нас би на це пішло максимум два дні. Ось які сюрпризи може піднести Київ тим хто здійснює буріння свердловин. Загалом йде буріння свердловин, Київ розвивається і росте. Також прочитайте нашу статтю яка називається буріння свердловин в Києві.

photo_2020-10-23_15-26-05